• 71+ Ülke
  • 2 Yıl Garanti
  • 10.000+ Memnun Müşteri
TEKLİF AL
ELMA DEPOLAMA

Soğuk muhafaza depolarında elma, 0 ile 2 derecede korunur. Birçok elma çeşidinin -1 ile 0 derecede ve %85-90 bağıl nem içeren ortamda uzun süre muhafaza edildiği kaydedilmektedir. Elma -2 derecede donmaktadır. Ülkemizde soğuk depolama yapılan çeşitler genel olarak Golden Delicious, Starking Delicious ve Granny Smith’tir.

Golden Delicious’ın meyveleri orta iri/iri boyuttadır. Meyve eti beyaz, sert, sulu ve lezzetlidir. Kabuk rengi yeşil olup olgunlaştıkça sarıya dönmektedir. Soğuk muhafazası için 0 derece %90 bağıl nem sağlandığında depo ömrü 5 aydır.

Starking Delicious elma çeşidi de orta iri/iri boyuttadır. Meyve eti Golden çeşidine benzer özellikler göstermektedir. Kabuk rengi sarı-kırmızı ve kırmızı olan bu çeşidin soğukta muhafaza koşulları 0 derece ve %90 bağıl nemdir. Depo ömrü 7 aydır.

Granny Smith elma çeşidinin meyveleri orta iri/iri olmaktadır. Parlak canlı yeşil renge sahip meyvenin eti beyaz, sert, çok sulu ve kendine özgü hoş ekşi bir tadı vardır, çok kaliteli elma çeşididir. 3 derecede %90 bağıl nemli ortamda depo ömrü 9 aydır.

Bayim Olur Musun? WhatsApp Hattı