• 71+ Ülke
 • 2 Yıl Garanti
 • 10.000+ Memnun Müşteri
TEKLİF AL
BALIK İŞLEME VE DEPOLAMA

Dünyadaki su ürünleri üretiminin yılda 180 milyon tonun üzerinde olduğu düşünülmektedir. Bu üretimin 160 milyon ton kadarı insanların gıda ihtiyacını karşılarken 20 milyon tonun üzerindeki kısım ise balık yağı, balık unu gibi yan mamul üretiminde kullanılıyor. Balıkçılık, küresel çapta kişi başı yıllık 20 kg’nin üzerindeki tüketimle 365 milyar doları aşan bir ekonomiye karşılık geliyor.

Deniz ürünlerinde yüksek ürün kalitesini elde edebilmek için en kısa zamanda muhafaza edilebilmeli ve uygun koşullar belirlenmeli, bu uygun koşullarda muhafaza edilmelidir. Soğuk muhafazada ürünlerin kalitesini korumasını sağlamak büyük önem taşıyor ve en kısa sürede muhafaza edilmesi ürün kalitesini koruyor.

Korkmaz Industry olarak çoğunluğu deniz avcılığı olmak üzere tatlı su, kültür balıklarının ve balık dışı su ürünlerinin işlenmesine yönelik gerekli ekipmanları sunuyoruz. Deniz ürünleri işleme süreci boyunca paketlemeden depolamaya kadar bütün soğutma ihtiyacı tamamlıyor, hem ülkemizde hem dünyada; verimlilik sağlayan, hijyenik, modern işleme ve depolama çözümlerimiz sayesinde balığın nihai tüketiciye ulaştırılmasını sağlıyoruz.

 • Balık nasıl muhafaza edilir?
  -40 derecede şoklanan balıkların iç sıcaklığı minimum -18ºC’ye ulaştırılır. Şoklanan balıklar paketleme alanına alınıp glaze edilir. Paketlenen ürünler istiflenerek muhafaza alınır ve ilk konulan ürünler ilk olarak kullanıma alınır
 • Glaze işlemi nedir?
  Türkçede parlatmak anlamına gelen glaze tekniği, kuruma ve soğuk sebebiyle oluşan yanmaları engellemek amacıyla buz kullanılması, balıkların ince bir buz tabakasıyla kaplanmasıdır.
 • Muhafaza için hangi faktörler gereklidir?
  Balık etinin zayi olmaması için hemen soğutma, doğru sıcaklık ve nem değerlerinde saklama, modern ve hijyenik bir ortam verimli üretim için elzemdir.
Bayim Olur Musun? WhatsApp Hattı